Příznaky

Záchvaty dušnosti, kýchání, rýma, svědění očí, … Příznaky pylové alergie, které postihují pacienty bez rozdílu věku. U dospělých výrazně snižují pracovní výkonnost, u dětí pak mohou dokonce poškozovat jejich rozvoj.

Rýma a/nebo astma

Až 40 % pacientů v Evropě trpí respirační alergií způsobenou pyly. Projevit se může jako alergická rýma nebo astma, v horším případě obě možnosti dohromady. Alergická rýma se vyznačuje:

Příznaky alergického astmatu jsou:

Respirační alergie jsou většinou provázeny také únavou a podrážděností.

Hlavní příčina zmeškané práce

Respirační alergie dokážou hodně potrápit nejen v osobním, ale i pracovním životě. Protože ovlivňují spánek, brzdí nás od stoprocentního nasazení. Alergici mívají také problémy s koncentrací. Pracovní výkonnost a produktivita práce tak kvůli obtížím spojených s respiračními alergiemi výrazně klesá. V Evropě jsou dokonce hlavní příčinou zmeškaných pracovních dní.

U dětí pak alergická rýma přispívá k zanedbávání školní docházky a zhoršuje kvalitu učení a studijních výsledků. Děti jsou kvůli ní často vyřazeny z běžných denních, tělesných a společenských aktivit, které jsou rozhodující pro jejich osobní vývoj a harmonický pocit.

Těžkou alergickou rýmu proto rozhodně nepodceňujte.

Zdroj:
www.jsem-alergik.cz

website.web.ps.text.newsletter_free_subscribe