Kde se skrývají

Roztoče najdeme všude okolo nás. Je jich nespočet. Tito neviditelní nezvaní spolubydlící jsou v našich domech, ve veřejné dopravě, v místech, kde trávíme volný čas. Všude v těchto místech mají nejlepší podmínky pro růst a množení.

Jsou všudypřítomní

Roztoči jsou jedním z nejčastějších zdrojů alergenů. Mohou způsobovat mnoho nepříjemných alergických příznaků, jako jsou alergická rýma, astma nebo atopická dermatitida. Převážně se živí zbytky odumřelé lidské kůže, a vyskytují se proto všude tam, kde žijí lidé. Neviditelné kolonie miliónů roztočů se množí a žijí hlavně v

Daří se jim v teple a vlhku

Roztoči jsou v našich domovech a okolí přítomni po celý rok. Na podzim a v zimě je ale jejich výskyt četnější. Obvykle se jim totiž dobře daří ve vlhkém prostředí a v teple. Vytápění a méně časté větrání v místnostech tak vytváří ideální podmínky pro jejich růst a množení. Jejich koncentrace se pak zvyšuje, což způsobuje, že se příznaky v tomto období zhorší.

Příznaky jako u chřipky

Roztoči jsou hlavní příčinou respirační alergie. Příznaky alergie na roztoče jsou:

Příznaky nelze vždy rozpoznat, mohou být totiž zaměňovány s příznaky nachlazení nebo chřipky.

Alergie na roztoče vs. astma

Až 85 % astmatických pacientů má alergii na roztoče. Je proto nutné konzultovat alergii s odborníkem, který po určení přesné diagnózy stanoví pro vás tu nejvhodnější léčbu.

Zdroj:
www.jsem-alergik.cz

website.web.ps.text.newsletter_free_subscribe