Aktuální pylový zpravodaj 12. 9. 2016 - 30. 9. 2016
Dominantní alergeny:
ambrozie, pelyněk, merlíkovité, chmel, jitrocel, trávy, kopřivovité
Pylová předpověď na další období:

V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrózie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrozie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do října. Pylové zpravodajství pro jednotlivé země Evropy je na adrese http://www.polleninfo.org Dnešní zpravodajství je pro letošní rok poslední, v příštím roce zahájíme pylové zpravodajství podle aktuální situace v době od ledna do března 2017. Přeji příjemný podzim a zimu!

Zhodnocení minulého týdne

V uplynulém týdnu se v ovzduší opět objevovalo celkově jen menší až střední množství alergenů. Vyšší koncentraci pylu ambrozie jsme registrovali na Moravě, v Čechách bylo pylu ambrozie podstatně méně. V menším počtu se ještě objevoval pyl pelyňku, merlíkovitých, jitrocele, trav a kopřivy. Poměrně hojné byly stále spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.

© #CURRENT_YEAR# MUDr. Ondřej Rybníček, Vytvořil a spravuje MeDitorial. ISSN 1802-5587 | Prohlášení | Odhlášení zpravodaje