Aktuální pylový zpravodaj

7. 9. 2015 - 13. 9. 2015

Dominantní alergeny: ambrózie, plísně

Pylová předpověď na další období:

V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrózie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrózie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do října.

Zhodnocení minulého týdne

V uplynulém týdnu se v ovzduší opět objevovalo jen velmi malé množství alergenů. Problémy mohla vyvolávat pouze ambrózie, a to jen u silně přecitlivělých osob. Nejhojnější byla pylová zrna minimálně alergizující kopřivy. Poměrně hojné byly také spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.

Online pylový zpravodaj

Registrace k odběru zpravodaje
formou e-mailu

Registrace k odběru zpravodaje
formou SMS

Nárůst alergiků – vedou města, nebo vesnice?

Astmatický záchvat není žádná banalita!

Alergie na léky: důležité je najít konkrétního viníka!

Nárůst alergiků – vedou města, nebo vesnice? Astmatický záchvat není žádná banalita! Alergie na léky: důležité je najít konkrétního viníka!
Čím vyspělejší stát, tím vyšší počet alergiků. Tento trend nyní pozorujeme v dříve rozvojových státech, kde se výrazně zvyšuje životní standard. V západních zemích se procento alergiků v populaci...... čtěte více Astma je zánětlivé onemocnění průdušek. Jde o nejčastější chronickou nemoc v dětském věku, ale objevit se může kdykoliv i u dospělého. Mezi nejčastější příznaky patří kašel a námahová dušnost...... čtěte více O alergickou reakci se jedná tehdy, když imunitní systém nepřiměřeně reaguje na neškodné látky, v tomto případě léčiva. Citlivost vůči složkám přípravku může způsobit stejné příznaky, ale netýká se...... čtěte více
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Arabské trhy aneb Skrytá rizika číhající na turisty