Aktuální pylový zpravodaj

7. 9. 2015 - 13. 9. 2015

Dominantní alergeny: ambrózie, plísně

Pylová předpověď na další období:

V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. V malém množství se bude objevovat pyl ambrózie a kopřivy. Rovněž spory plísní se budou vyskytovat jen v menším počtu. Ambrózie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spory plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do října.

Zhodnocení minulého týdne

V uplynulém týdnu se v ovzduší opět objevovalo jen velmi malé množství alergenů. Problémy mohla vyvolávat pouze ambrózie, a to jen u silně přecitlivělých osob. Nejhojnější byla pylová zrna minimálně alergizující kopřivy. Poměrně hojné byly také spory plísní. Ostatní vzdušné alergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky žádné nebezpečí.

Online pylový zpravodaj

Registrace k odběru zpravodaje
formou e-mailu

Registrace k odběru zpravodaje
formou SMS

Podzimní testování aneb Boj s alergií startuje

Máte alergii? Pozor na zvlhčovač vzduchu!

Alergie na plísně: jak se jim bránit?

Podzimní testování aneb Boj s alergií startuje Máte alergii? Pozor na zvlhčovač vzduchu! Alergie na plísně: jak se jim bránit?
Stanovení přecitlivělosti je závislé na anamnéze, tedy na zdravotní historii pacienta. Dobrý alergolog díky této hlubší průzkumné sondě může pojmout podezření na nejpravděpodobnější spouštěče a žádné...... čtěte více Obvyklá vlhkost vzduchu v místnostech se pohybuje mezi 20 a 70 %. Během zimy je ale často nižší, jednak přirozeně, jednak vinou vytápění. Suchý vzduch může být příčinou: rozpraskaných rtů, suché k...... čtěte více Plísně jsou jednoduché malé houby. Existují jich tisíce druhů. Pro alergiky jsou významné zejména druhy „vláknitých“ plísní, které produkují takzvané spory, drobné rozmnožovací částečky neviditelné...... čtěte více
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů