Aktuální pylový zpravodaj

28. 7. 2014 - 3. 8. 2014

Dominantní alergeny: pelyněk, trávy, merlíkovité, plísně, kopřiva, jitrocel, šťovík, kukuřice

Pylová předpověď na další období:

Pro nejbližší období předpokládáme spíše střední koncentraci vzdušných alergenů, silně závislou na okamžitém počasí. Při slunečném počasí dojde k dalšímu vzestupu koncentrace pylu pelyňku. Ten dosáhne vrcholu sezóny v příštím týdnu. Pylu trav, jitrocele a šťovíku bude vytrvale ubývat. Množství pylu merlíkovitých, kukuřice a kopřivy setrvá na stejné úrovni. Koncentrace spor vzdušných plísní bude i nadále vysoká. Začátek sezóny silně agresivní ambrózie očekáváme v poslední dekádě srpna.

Zhodnocení minulého týdne

V uplynulém týdnu jsme zaznamenali menší až střední množství vzdušných alergenů. Současně v těchto dnech dochází k posunu od letní převahy pylu trav k pozdně letní a podzimní dominanci pylu plevelů. Na celém území České republiky se již začala pravidelně objevovat malá množství pylu pelyňku, relativně hojný byl rovněž pyl merlíkovitých. Přibylo také pylu kukuřice. Naopak pylu trav opět ubylo, stejně tak pozvolna ubývá pylu jitrocele a šťovíku. Z dalších alergenů byla poměrně hojná málo alergizující kopřiva. Vzdušné plísně se na celém území naší republiky stále objevovaly v obrovském množství.

Online pylový zpravodaj

Registrace k odběru zpravodaje
formou e-mailu

Registrace k odběru zpravodaje
formou SMS


Návod pro aktivaci SMS zpravodaje

Prohlašujeme, že uvedené údaje budeme zpracovávat v souladu se zákonem č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a že je neposkytneme žádnému jinému subjektu.

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pylový Zpravodaj pro celou ČR