Aktuální pylový zpravodaj

30. 3. 2015 - 5. 4. 2015

Dominantní alergeny: olše, líska, jasan, vrba, jilm, tis, topol, začíná sezóna břízy

Pylová předpověď na další období:

Pro nejbližší dny očekáváme – s ohledem na předpokládaný vývoj počasí – jen nízkou koncentraci pylových alergenů v ovzduší, která bude výrazně kolísat v závislosti na počasí. Sezóna olše, lísky a tisu bude pozvolna doznívat, bude se snižovat také množství pylu topolu. Zvyšovat se naopak bude množství pylu jasanu, vrby a jilmu. Sezóna květu silně alergizující břízy se rychle rozběhne po oteplení, které ale očekáváme až v příštím týdnu.

Zhodnocení minulého týdne

Ačkoliv se to podle padajícího sněhu nezdá, v uplynulém týdnu pokračovala pylová sezóna jarních stromů. V ovzduší se objevovalo spíše nižší množství pylových zrn, okamžitá koncentrace byla silně závislá na aktuální povětrnostní situaci. Lze konstatovat, že situace se v posledním týdnu téměř nezměnila. Sezóna lísky a olše v nižších polohách již doznívá, ve středních polohách je olše ještě na svém vrcholu. Stále byl hojný málo alergizující tis a pyl topolu. Pravidelně se vyskytoval pyl jasanu, vrby a jilmu. Většina stanic registrovala pravidelně nižší koncentrace pylu břízy.

Online pylový zpravodaj

Registrace k odběru zpravodaje
formou e-mailu

Registrace k odběru zpravodaje
formou SMS


Návod pro aktivaci SMS zpravodaje

Prohlašujeme, že uvedené údaje budeme zpracovávat v souladu se zákonem č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a že je neposkytneme žádnému jinému subjektu.

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Odvykání kouření